Współczesny marketing internetowy E - mail marketingowy jest jedną z najpopularniejszych form marketingu, ponieważ w krótkim czasie przy minimalnych nakładach finansowych może przełożyć się na efekty działania firmy. Nie muszą to być tylko maile reklamowe, lecz wszelkiego rodzaju subskrypcje i newsy które mogą przynieść korzystny dla nas kontakt z klientem. Wysyłanie maili marketingowych jest jednak obostrzone regulacjami prawnymi, które weszły w życie w grudniu 2014 i których musimy przestrzegać. Najważniejszą zasadą jest zakaz wysyłania maili marketingowych do osób które nie wyraziły na to zgody. Bardzo wygodne i wskazane jet tutaj korzystanie z bazy mailingowej, w której każda z osób w niej istniejąca, wcześniej zgodziła się na przesyłanie informacji w formie maila.

Praktyka wygląda tak, że bazy takie tworzymy na przykład za pomocą portali społecznościowych typu facebook. Na facebooku umieszczamy reklamę, gdzie za oferowany gratis lub kupon reklamowy uzyskujemy adres e-mailowy i zgodę na przesyłanie kolejnych ofert. Każdy kolejny adres mailowy buduje naszą bazę, co pozwala w późniejszym czasie na jak najlepszą optymalizację strony. Metody używane do zwiększania sprzedaży są różnorakie i jest ich bardzo dużo, tylko od nas zależy którą chcemy wykorzystać, jednak wiele firm przekonało się, że długotrwała praca z wysyłaniem maili najlepiej się sprawdza. Wiele firm bardzo często do pozyskiwania bazy klientów używa landing page i za jego pomocą jest także prowadzona sprzedaż.

Dane zebrane za pomocą landing page można później wykorzystać w analizach i w marketingu automatycznym. Dzięki wiedzy zdobytej na temat klientów można planować przyszłe strategie i działania firmy, optymalizując koszty i pracę. Planując i analizując działania marketingowe w firmie, należy korzystać z wielu źródeł pozyskiwania ruchu na naszej stronie. Wszytko musi jednak być spójne i ładnie zazębiać się w tworzeniu wizerunku firmy. Powinniśmy uwzględnić ramy czasowe i przeprowadzić badania danych klientów którzy dokonali już u nas zakupu, co pozwoli na wyodrębnienie naszych mocnych stron.